Szegélyezés robotfűnyíróval

szegelynyiras-robotfunyiroval

Robotfűnyíró beszerzésekor sokan nem tulajdonítanak jelentőséget a szegélyezésnek, amivel én egyáltalán nem értek egyet. Ha már egyszer drága pénzért veszünk egy robotfűnyírót, akkor az valóban könnyítse meg az életünket, ne kelljen hetente hozzányúlni a gyepszegélyhez.

Hiszen pontosan az az automatizálás célja, hogy mentesüljünk a rendszeresen ismétlődő tevékenységek alól. Persze ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem kell a gyephez nyúlni, de nagy segítség, ha nem hetente, hanem csupán havonta kell időt szánnunk erre a feladatra. Ha alkalmanként csak háromnegyed órával számolunk, akkor ez évente máris körülbelül egy nap időmegtakarítást jelent, hogy a kötöttségekről ne is beszéljünk!

Robomow, a szegélyezés specialistája

Ha a saját kertemről lenne szó, a szegélyek nyírását egészen biztosan robotfűnyíróval végeztetném. Számos gyártó készülékét ismerem, sokat telepítettünk is ezek közül, de bizton állíthatom, hogy a szegélyezés királyai a Robomow fűnyírók. Ezeknél a készülékeknél a kések nem a gép központi síkjában helyezkednek el, hanem kitolták őket a gép oldalába, így tapasztalataim szerint még a középkategóriás robotjaik is kiválóan szegélyeznek – kialakításuknak köszönhetően alig néhány centiméterrel mennek csak túl a gyephatáron. Azt azért el kell mondani, hogy még egy Robomow mellett is szükségünk lesz szegélynyíróra, csak éppen ritkán kell majd elővennünk.

Fontos tudni, hogy a Robomow mellett több gyártó is kínál szegélyezőprogramot robotfűnyírójához, azonban ezek a robotok jóval szélesebbre kifutnak – akár 10-15 centiméterrel a határolóvezetéken túlra is, ami azt jelenti, hogy széles, pontosan a talajszint magasságába felhozott, szilárd felületet kell használni a gyephatáron túl, hogy megfelelően működjön a szegélyezés. Emiatt a hazánkban alkalmazott gyepszegélyek többsége sajnos kiesik mint lehetőség.

Kert megfelelő előkészítése

Ahhoz, hogy a szegélynyírás jól működjön, a kertünket megfelelően elő kell készíteni – még Robomow robotfűnyíró esetén is. Erre számos módszer létezik, mi leginkább a talaj magasságával egy szintbe hozott szegélyköveket építünk ki, megkülönböztetett figyelemmel a sarkok kiképzésére. Ez nem csupán tetszetős, de nagyon hatékonyan segíti a robot munkáját, illetve megvan az az előnye is, hogy a gyepet fizikailag is elválasztja a kert többi részétől, így aztán kő vagy más idegen test nehezebben kerülhet a robot munkaterületére.

Természetesen egy már meglévő kertnél ez költségekkel jár, de véleményem szerint hosszú távon mindenképpen megéri. És ha egyszer már hozzányúlunk a kerthez, akkor nemcsak a szegélykövezés ajánlott, de érdemes további, kisebb-nagyobb változtatásokat is elvégezni a kertben, ezzel is támogatva a robot hatékony munkavégzését – a végeredmény pedig még szebb, még dúsabb fű lesz.

Egyszerűbb a dolgunk, ha házépítés közben vagy kertépítés előtt vagyunk, vagy amúgy is át szeretnénk alakítani a kertünket – előzetes tervezéssel ilyenkor akár minimális ráfordítással is robotfűnyíró-baráttá tehetjük a kertünket.

Kérjen árajánlatot és keressen bizalomal!

Kérjen árajánlatot a megismert szolgáltatásokkal kapcsolatban vagy válasszon időpontot, ha személyesen szeretné megtekinteni bemutatótermünkben a robotfűnyírókat. Bármilyen kérdés esetén keressen bizalommal a kapcsolati felületünkön.

Hasonló cikkek

robotgarazs-

Robotgarázs

A robotfűnyírókat kültéri használatra tervezik, így sem az eső, sem a napsütés nem okoz bennük kárt – rövid távon legalábbis biztosan nem. Azonban a viszontagságos

Tovább olvasom »