Kinek ajánlott a robotfűnyíró?

robotfunyiro-rolunk-hero

Tömören fogalmazva: bárkinek ajánlom a robotfűnyírót, aki füves területtel rendelkezik, igénye van a szép fűre, szereti a frissen vágott gyep látványát és fontos számára a környezetvédelem.

Időhiányban szenvedőknek

Mindenképpen vásároljon robotot az, aki szeretne szép gyepet, de nem akar füvet vágni. Annak is feltétlenül ajánlom a robotfűnyírót, akinek kevés az ideje, vagy gyakran tölt hosszabb időt távol az otthonától: a rendszeres fűnyírás ugyanis elengedhetetlenül fontos, a fű intenzív növekedési időszakában például hetente kétszer kellene füvet nyírni, de később is legalább a heti rendszeres fűnyírás az ajánlott. Ha ezt nem tudjuk biztosítani, komolyan fontoljuk meg a robotfűnyíró beszerzését. A robotfűnyíróval már egy közepes kert esetén is évi mintegy évi 4,5 napnyi munkát takaríthatunk meg.

Időseknek

A munkába járókon kívül érdemes lehet elgondolkodniuk a robotfűnyírón a nyugdíjasoknak, illetve a mozgásszervi betegségben szenvedőknek, akiknek a fizikai munkavégzés ellenjavallt.

Allergiásoknak

A pollenallergiában szenvedőknek is megváltás lehet a robotfűnyíró, hiszen annak működéséből következően erősen csökken kertünkben az irritáló nyomnövények száma – lásd erről bővebben cikkemet: robotfűnyíró allergia esetén

Építkezőknek, felújítóknak

Ugyancsak érdemes számolnia a robotfűnyíróval annak, aki kertet épít vagy felújít. Erre leggyakrabban a házépítés után kerül sor, ami messze nem a legjobb időszak sem anyagilag, sem motiváció szempontjából. Azonban csak tanácsolni tudom, hogy kérjék ki ilyenkor szakértő véleményét, mivel megfelelő tervezéssel minimális költséggel robotfűnyíró-baráttá alakítható a kert, így ha magát a robotot később is szerezzük be, már előkészített terep fogadja.

Családosoknak és kutyatartóknak

De sokakkal ellentétben ajánlom a robotfűnyírót gyermekes vagy kis testű kutyát tartó családoknak is – tapasztalataim szerint a robottal nyírt fű erősebb, dúsabb, így jobban ellenáll az efféle igénybevételnek. A robotfűnyírótól nem kell féltenünk szeretteinket: a fűnyírásra beállíthatunk olyan időpontot, amikor senki sincs a füvön, de jó tudni, hogy a robotokat ütközés- és emelésvédelemmel is felszerelik, ezért aztán ütközés esetén irányt változtatnak, emeléskor pedig megáll a késük. Kis testű eb esetén viszont feltétlen ajánlott megfigyelni, hogy kutyánk óvakodik-e a robotfűnyírótól, elkerüli-e azt. Mert ha nem tart a robottól, akkor nem maradhat kint a fűvön a robot üzeme alatt. A robot védelmi szenzorai ugyanis nem biztos, hogy aktiválódnak, amikor a robot útja keresztezi a fűben heverésző kutyust.

Kinek nem ajánlott a robotfűnyíró?

Erről a témáról egy külön cikket írtam, amelyet itt találhat meg.

Kérjen árajánlatot és keressen bizalomal!

Kérjen árajánlatot a megismert szolgáltatásokkal kapcsolatban vagy válasszon időpontot, ha személyesen szeretné megtekinteni bemutatótermünkben a robotfűnyírókat. Bármilyen kérdés esetén keressen bizalommal a kapcsolati felületünkön.

Hasonló cikkek

robotgarazs-

Robotgarázs

A robotfűnyírókat kültéri használatra tervezik, így sem az eső, sem a napsütés nem okoz bennük kárt – rövid távon legalábbis biztosan nem. Azonban a viszontagságos

Tovább olvasom »