Robotgarázs

robotgarazs-

A robotfűnyírókat kültéri használatra tervezik, így sem az eső, sem a napsütés nem okoz bennük kárt – rövid távon legalábbis biztosan nem. Azonban a viszontagságos környezet hozzájárulhat a robot korai elöregedéséhez, egyes hibák idő előtti jelentkezéséhez, ezért minden ügyfelemnek tanácsolom, hogy védje robotját az időjárás viszontagságai elől.

Mivel a robotfűnyíró a telet ideális esetben védett, meleg helyen tölti, leginkább a napsütés és forróság, valamint a csapadék jelentenek veszélyt rá. Napsütés hatására a robot egyes részei erősen felmelegedhetnek, illetve jelentős hőingadozás érheti őket, amely csökkentheti az alkatrészek élettartamát. Különösen a modern Li-Ion akkumulátorok érzékenyek a túl alacsony vagy túl magas hőmérsékletekre, élettartamuk így jelentősen csökkenhet. Emellett az erős UV-sugárzás kiszívhatja a robot festett alkatrészeinek színét és elöregítheti a műanyagelemeket.

Az esőtől minden robot védett, de idővel a táguló hézagok és a ridegedő tömítések között óhatatlanul be fog szivárogni valamennyi csapadék, így a legjobb kizárni ennek az esélyét.

Ha lehetséges, helyezzük a robot fő állomáshelyét, a dokkoló állomást árnyékos, csapadékvédett helyre – például egy árnyékos sarokba, tető alá. Ha erre nincs lehetőségünk, akkor építhetünk magunk védelmet, de készen is vásárolhatunk robotgarázst.

Előbbire csodás példákat találunk az interneten, elég csak a Google keresőben vagy a Pinteresten rákeresünk a „robotic lawn mower garage” vagy „roboter rasenmäher garage” szavakra. A lehetőséget végtelenek, akár néhány deszkából is építhetünk egyszerű házat a robotnak, a műfaj legjobbjai pedig már automatikusan nyitódó-záródó kapukkal rendelkeznek, sőt mint az alábbi képek egyikén is láthatjuk, akár rejtett mélygarázst is építhetünk robotunknak.

A „do it yourself”, DIY robotgarázs-építés mellett természetesen a gyártók is kínálnak kifejezetten a robotunk számára tervezett darabokat. Ezek előnye, hogy szépek és kecsesek, így főleg kisebb kertekben sokkal jobban mutatnak, mint mondjuk egy deszkából készült „robotól”. Viszont nem olcsók – gyakran csupán egyetlen darab formatervezett műanyagról van szó bármiféle elektronika nélkül, így óhatatlanul érkezik a kérdés, hogy megér-e márkától függően 40-60 ezer forintot egy gyári robotgarázs: ezt mindenki döntse el maga.

Az alábbi fotókon a népszerű Robobomow RC sorozatú robotfűnyíróhoz készült robotfűnyíró-garázs felszerelését mutatom be. A hatalmas dobozban érkező garázs előnye, hogy rendkívül kecses darab, szinte körbeöleli a robotot, így alig tűnik fel. A robotgarázs fedelének első része felhajtható, így könnyen hozzáférünk a robot kezelőszerveihez.

A garázs tartozéka 4 leszúrótüske, de mivel mi a dokkolóállomást szilárd talapzatra telepítjük, így ezeket nem használtuk, hanem fúrtunk, majd dübellel csavaroztunk.

A Robomow RC sorozatú robotfűnyírókhoz tervezett gyári robotgarázs megvásárolható webshopunkban. Ha mindenképpen szeretnénk gyári robotgarázst, akkor már robotvásárláskor érdemes elgondolkodni az RC sorozat csúcsmodelljén, a Robomow RC 312 PRO S roboton, hiszen annak ára tartalmazza a robotgarázst is. Természetesen gyári robotgarázs a Robomow RX és Robomow RS sorozatú robotfűnyírókhoz is elérhető.

Kérjen árajánlatot és keressen bizalomal!

Kérjen árajánlatot a megismert szolgáltatásokkal kapcsolatban vagy válasszon időpontot, ha személyesen szeretné megtekinteni bemutatótermünkben a robotfűnyírókat. Bármilyen kérdés esetén keressen bizalommal a kapcsolati felületünkön.

Hasonló cikkek

robotgarazs-

Robotgarázs

A robotfűnyírókat kültéri használatra tervezik, így sem az eső, sem a napsütés nem okoz bennük kárt – rövid távon legalábbis biztosan nem. Azonban a viszontagságos

Tovább olvasom »